Чому в період пандемії всім важливо мати рівний доступ до освіти?

Чому в період пандемії всім важливо мати рівний доступ до освіти?

Увесь світ сьогодні в період пандемії не має готових рішень щодо життя в період карантину. Ми шукаємо нові шляхи повернення до нормального життя разом – у партнерстві. Ми віримо, що важливо об’єднати свої зусилля для подолання кризи. Саме тому Швейцарія прагне підтримати Україну в цей складний час та запевнити, що громадяни Швейцарії солідарні з громадянами України.


Швейцарія підтримує реформи в Україні. У період пандемії короновірусу їх стала реалізація є особливо важливою. Щоб підтримати досягнення реформи освіти ми разом з партнерами ЮНІСЕФ та Нафтогаз взяли участь у забезпеченні пунктів проведення ЗНО в Україні, адже ЗНО є важливим елементом прозорості багатьох освітніх процесів.


Як і в усіх країнах світу, в Україні особливої уваги потребує система освіти, оскільки вона так чи інакше охоплює фактично все населення країни. Саме рівний доступ до якісної освіти наймолодших громадян України – учнів та студентів як в містах, так і в селах, в фокусі кампанії Міністерства освіти і науки «Вчимось і навчаємо в карантині», яку підтримує Швейцарія в межах проєкту DECIDE. Мільйони громадян скористались сайтом MON-Covid.info з інформацією про всі зміни в освітньому процесі. Тисячі освітян, школярів та студентів подивились відео щодо ЗНО та вступної кампанії. 


Сподіваємось, що важливим для успішного старту нового навчального року буде і онлайн курс підвищення кваліфікації про інструменти змішаного та дистанційного навчання. Він розроблений у співпраці МОН, ЕдЕри та проєкту DECIDE і призначений для вчителів та керівників шкіл, управлінців освіти, викладачів закладів профтехосвіти та університетів.


Одним із ключових викликів, які постануть перед Україною – це забезпечити рівний доступ до освіти всіх учнів, незалежно від регіону, місцевості проживання чи віку. Національна та місцева влада повинні чітко розуміти, що ресурси між містом та селом в Україні зараз розділені дуже нерівномірно. Сільські та малокомплектні школи мають значно менше ресурсів, ніж школи у містах. Тому особлива увага має бути привернута до того, які використати ресурси та інструменти, щоб в умовах дистанційного чи змішаного форматів навчання якісну освіту отримували всі. Курс, який ми розробили для педагогів та управлінців освіти, допоможе краще розібратись в інструментах та підходах дистанційного та змішаного форматів навчання. Сподіваємось, його зможуть пройти всі освітяни в Україні.


У Швейцарії за рішення щодо організації освітнього процесу відповідають кантони (регіони). З 10 серпня швейцарські учні повернулись до шкіл. Загальне правило для всіх – дотримуватись соціальної дистанції у півтора метра. Якщо ж це неможливо, то у багатьох кантонах обов’язковим є носіння масок в школах як під час уроків, так і під час перерви, часте провітрювання та інші заходи з дезінфекції.


Переважна більшість університетів Швейцарії переводить більшу частину освітнього процесу в онлайн. Щодо навчання в офлайні вводяться жорсткі правила. Наприклад, Університет Фрібура планує ввести обов’язкове правило носити маски під час перебування в університеті. Кожне друге місце в лекційних залах і семінарських кімнатах має залишатися вільним, як і перший ряд місць – для захисту викладачів. У цілому ж, кожен кантон має швидко реагувати на загострення пандемії та вживати всі необхідні заходи, щоб убезпечити учнів та освітян.


В загалом у світі у жодної країни немає готових “рецептів” щодо того, як почати новий навчальний рік – їх немає ані в Україні, ані в Швейцарії. Ніхто не був готовий до цих нових викликів! Важливо сьогодні об’єднати зусилля вчителів, учнів, батьків, керівників шкіл і всього суспільства, Швейцарія проходить сьогодні той же шлях, що і Україна і весь світ. Віримо, що наша сила в єдності і солідарності!

Діліться в коментарях або приватних повідомленнях власним досвідом — найцікавіше ми опублікуємо тут та у професійній спільноті освітян в ФБ 

 

Більше історій та блогів читайте в публікаціях нашого онлайн-ресурсу Освіта.Коментують експерти, який створено  в рамках DECIDE, що впроваджується ГО DOCCU та PH Zurich за підтримки Швейцарії.

 

#madewithswitzerland

Одеська область

2 377 191 – населення ТГ
91 – кількість ТГ
121 – загальна кількість шкіл в ТГ
2946 – кількість вчителів
27 852 – загальна кількість учнів
12 – кількість опорних шкіл в ТГ
21 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
5658 – кількість учнів в опорних школах та їх філіях