План "Б" для школи
Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Красноріченське, Кремінський район, Луганська область
Директорка закладу Лариса Чекмарьова радіє, що МОН і МОЗ видали рекомендації заздалегідь, а не напередодні 1 вересня. Проте, за її словами, під час реалізації вимог у неї виникли труднощі. Вони стосуються переважно забезпечення закладу масками, антисептиками та іншими засобами.
– Ми пишемо клопотання до відділу освіти, що нам потрібно і в якій кількості. Це клопотання довго десь там у шухляді лежить, коли до нього дійде черга, невідомо. А ми вже на сьогодні повинні мати запаси і масок, і антисептиків. У сільській школі активності почалися ще до 1 вересня. Тут працює мовний табір GoCamp, спортивна секція і астрономічний клуб. Тож захисні засоби потрібні вже зараз.
Ще в квітні ми взяли участь в одному з конкурсів ПРООН і виграли три швейні машинки. Це дало нам змогу пошити багаторазові маски. Отже, на сьогодні ми самостійно вийшли з ситуації. Але ж за регламентом на початок навчального року в нас має бути одна масочка на три години роботи – для вчителів, працівників їдальні, водіїв автобусів. Я зробила розрахунки, скільки нам буде потрібно масок із 1 вересня і до 31 грудня, кінця бюджетного року. Усе це подано до відділу освіти. Очікуємо.
Але чесно скажу, не завжди я сподіваюся на нашого засновника, це Красноріченська ОТГ. Тому самостійно відшукую кошти для того, щоб воно було у мене заготовлено.
У школи є багато друзів, є колишні випускники, які розуміють ситуацію і допомагають. Так, сьогодні я придбала контейнери для використаних засобів.
Лариса Володимирівна планує проведення практичних семінарів, на яких навчатиме колег використовувати і утилізувати захисні засоби. Наступний крок – просвітницька робота з батьками, до яких треба донести, що заходити до закладу їм заборонено. І останній крок – робота з дітьми, яких привчатимуть до нових умов навчання.
У красноріченській школі підготувати чотири окремі входи й продумали, який клас яким з них буде користуватися.
– У нас залишилися смужечки маршруту з того часу, коли ми вручали свідоцтва дітям, які закінчували 9 та 11 клас. Ми тепер додамо нових смужечок – і буде готова розмітка. Колеги запитують мене, як же воно буде? Діти ж на перервах носяться, один одного штовхають. Стовідсотково я не можу гарантувати, що ми забезпечимо рух за маршрутами, але якщо постійно вести бесіду, постійно відпрацьовувати, то десь на 70-80% зможемо це зробити.
Гнучкий графік у школі організувати майже неможливо, адже дітей підвозять на навчання з п’яти населених пунктів. Влаштувати змішане навчання, за якого частина класу би займалася офлайн у школі, а інша – паралельно онлайн, також проблематично
Ми – звичайна сільська школа. Я знаю контингент батьків і дітей, не у всіх навіть є зручні телефони, а тим паче планшети, ноутбуки і комп’ютери. Коли ми пішли на карантин у березні, то провели величезну роботу – і з’ясували, яка база в кожної сім’ї. Ми побачили, що далеко не всі родини мають однакове матеріальне забезпечення для цього.
За кожним класом у школі закріплять кабінет, щоб уникнути скупчення дітей у коридорах.
Єдині труднощі – треба розмістити учнів на відстані один від одного. У класах з невеликою кількістю учнів це можна зробити без проблем, але в класах з 30 дітьми це складніше. Хоча вони сидять за партами по одному, площа не дозволяє відсунути їх подалі один від одного.
Також у школі приготували кімнату, де ізолюватимуть потенційних пацієнтів з коронавірусом. Залишилось тільки її облаштувати: для цього директорка проситиме в місцевій лікарі пару кушеток.
Медична сестра, яка працює в штаті школі, вимірюватиме температуру всім працівникам безконтактним термометром. На кожному поверсі школи стоятиме черговий вчитель, який перевірятиме учнів. Прилад для вимірювання температури в школі є: його надала Красноріченська ОТГ, коли школа мала супроводжувати дітей для проходження ЗНО.
Але я вважаю, що цього замало. Бо не хочу, щоб ми бігали з одним термометром по всій школі. Треба ж окремо для водіїв, для робітників школи, для учнів. Тому я звернулася до засновника з проханням придбати ще.
Батьків школярів найбільше хвилює, чи будуть учні займатися в школі з 1 вересня.
Також їх цікавить, чи буде святкова лінійка на 1 вересня. Відповідаю: ні, не буде. Ми шукаємо інші форми. МОН рекомендує, щоб святкові заходи відбувалися в межах класу. Біля мене живуть дівчата, що перейшли з 4-го до 5-го класу, їм уже кортить себе показати. Я їм кажу: «Давайте думайте, що можна влаштувати». «А танок можна?» «Можна». «А пісню можна?» «Можна». «А гру можна?» «Можна».
На думку керівниці красноріченської школи, на початку вересня більше часу вчителі приділятимуть організаційним питанням, аніж педагогічним задачам, але вона вірить, що згодом процес вдасться налагодити.
Діліться в коментарях або приватних повідомленнях власним досвідом — найцікавіше ми опублікуємо тут та у професійній спільноті освітян в ФБ.
Більше історій директорів читайте в публікації онлайн-журналу Svoi.City, яку створено в рамках DECIDE, що впроваджується ГО DOCCU та PH Zurich.
#madewithswitzerland