Матеріали щодо організації ефективного та безпечного навчання в умовах адаптивного карантину

Алевтина Седоченко, національна експертка з децентралізації управління освітою проєкту DECIDE, поділилась п’ятьма чудовими, різноплановими за форматом і змістом, матеріалами щодо організації ефективного та безпечного навчання в умовах адаптивного карантину.

1. Насамперед, безкоштовний курс “Школа: дистанційне та змішане навчання” для початкової, базової та профільної школи, який створено на порталі EdEra за допомогою українсько-швейцарського проєкту DECIDE. По-перше, матеріал актуальний, а по-друге, він дає можливість отримати сертифікат про підвищення свого професійного рівня за напрямом “розвиток управлінських та організаційних компетентностей”. Реєстрація на курс “Школа: дистанційне та змішане навчання” на порталі EdEra за посиланням https://bit.ly/2FAnRVo

2. Порадник “Дистанційне навчання: виклики, результати та перспективи” створено на основі досвіду роботи освітян Києва, тому він поєднує теоритичну та практичну складові та містить детальні методичні рекомендації щодо впровадження дистанційного навчання в дошкільній та середній освіті.
Знаходиться порадник “Дистанційне навчання: виклики, результати та перспективи” за посиланням https://bit.ly/2EbnGj8, обов’язково завантажуйте його та зберігайте у свої файли.

3. Аналітична записка “Організація освітнього процесу в школах України в умовах карантину” буде корисною всім, кому цікаві результати досліджень та міжнародний досвід. Посібник містить чітку інформацію щодо організації та моделей змішаного навчання, інструментів дистанційного навчання, підвищення кваліфікації вчителів. Дуже цінними будуть додатки – таблиці з характеристиками платформ, інструментів та засобів організації дистанційного навчання.  Завантажуйте посібник за посиланням https://bit.ly/3aIaRsg та зберігайте аналітичну записку “Організація освітнього процесу в школах України в умовах карантину” у свої файли.

4. Наступний матеріал є не менш важливим за три попередніх, бо він стосується найдорожчого – здоров’я наших дітей та вчителів. Це – протоколи та чек-листи для перевірки готовності закладу до безпечного навчання у школах “Безпечна школа” – завантажуйте матеріали за посиланням https://bit.ly/32qRJeX.

5. Поради від вищої школи педагогічних наук Гарвардського університету “Як стати хорошим онлайн вчителем”. Рекомендую ознайомитися з порадами фахівчині Гарвардської вищої школи освіти Ронди Бонді, яка, до речі, є співавтором книги «Практичні поради з диференційованого навчання», щодо того як створювати віртуальний простір для учнів, як бути гнучкими та як наблизитися, хоча б на крок, до того, щоб стати найкращим онлайн вчителем. Читаємо про це на “Освіторії” https://bit.ly/2QeNNrW!

Ці п’ять матеріалів будуть в нагоді та допоможуть не тільки якісно підготуватися до освітнього процесу в умовах адаптивного карантину, дистанційного та змішаного навчання, та підготувати безпечний освітній простір, а й стати більш просунутими в тому, що у вищій школі педагогічних наук Гарвардського університету зветься “мистецтво викладання”.

Одеська область

2 377 191 – населення ТГ
91 – кількість ТГ
121 – загальна кількість шкіл в ТГ
2946 – кількість вчителів
27 852 – загальна кількість учнів
12 – кількість опорних шкіл в ТГ
21 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
5658 – кількість учнів в опорних школах та їх філіях