Навчальний рік 2020/21: місія (не) здійсненна

Навчальний рік 2020/21: місія (не) здійсненна

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25

Краматорськ, Донецька область 

 

Директорка школи №25 у Краматорську Інна Страшко каже, що в неї поки більше запитань, ніж відповідей щодо організації освітнього процесу з урахуванням рекомендацій від міністерств.

– Рекомендації я отримала, ознайомилася з педагогічною пресою і з тим, як в інших містах готуються їх виконувати. Єдине, що непокоїть в цих рекомендаціях, це відповідальність керівництва школи щодо виявлення дітей, які захворіли на COVID-19. Це трошки некоректно сформульовано. Як я можу з’ясувати, чи хвора людина? Дітей з симптомами застуди – кашель, нежить, головний біль – ми і так завжди додому відправляли. А стояти на посту і не пускати дітей до школи… Це не дуже мені зрозуміло.

Медичний працівник у нас є, працює на одну ставку. Безконтактні термометри управління освіти нібито пообіцяло закупити. Якщо будуть, то щоденно вранці температурну перевірку ми можемо налаштувати.

Управління освіти Краматорської міської ради закупило для школи дезінфікуючі за

соби – рідке мило, санітайзери, які стоятимуть на вході, біля класів і в їдальні. Свою добровільну допомогу пропонують і батьки. А школа від такої допомоги не відмовляється. Так, заклад отримав 25 пачок вологих серветок від однієї з небайдужих матерів.Маски управління освіти поки нам не обіцяє. 900 дітей у школі ми не в силах забезпечити масками. Отже дітей забезпечують батьки, як це прописано в рекомендаціях, а персонал сам собі купуватиме. Поки так.

Оскільки школа №25 Краматорська має два окремі приміщення, то це допоможе розвести потоки дітей.

Дітки старшої і середньої ланки заходять в один корпус, а малята – в інший. Малята усі прив’язані до класних кабінетів, середня ланка на 90% сидить у своїх класах, а от що стосується старших класів, то будемо вирішувати, що робити. Бо у них більше таких предметів – фізики, математики – для яких потрібно специфічне обладнання. Можливо, будемо їх водити до спеціалізованих кабінетів тільки на практичні й лабораторні заняття. Але якщо взяти інформатику, то без комп’ютеру не можна. Хіба учитель дитині на пальцях буде пояснювати?

Як потім ці кабінети обробляти, будемо вирішувати із заступником і персоналом. Треба, щоб так: урок закінчився – швидко обробити.

А от як зупиняти дітей, щоб вони після дзвоника не бігали хаотично по коридорах, Інна Миколаївна не розуміє.

– Поки буде тепло, будемо їх виводити на шкільний двір, щоб вони 15 хвилин рухалися на свіжому повітрі. А коли буде негода? Ну як їх стримати в коридорі на дистанції? Я не уявляю. Але щось будемо вигадувати. Намалюємо лінії для кожного класу. Фізкультуру, природознавство будемо проводити лише на вулиці за сприятливих погодних умов.

Для їдальні адміністрація школи розробляє новий графік – щоб діти різних вікових груп не перетиналися під час прийому їжі.

Думаємо ще про посуд. Бажано, щоб він був разовий. У нас такого нема. Чи забезпечить наш засновник нас таким посудом – це питання. Але можемо гарантувати, що за столами сидітиме по чотири особи, а не по шість, як зазвичай. Після дітей посуд митимуть і оброблятимуть. Іншого варіанту поки не бачу.

Учні краматорської школи №25 Сторінка школи в фейсбуці

Як діяти, якщо в школі виявлять хворого на COVID-19? Інна Миколаївна пояснює, що протокол дій мало чим відрізняється від випадків, коли дитина травмується.

– Головне – ізолювати, подивитися на самопочуття, терміново зателефонувати батькам і паралельно викликати швидку. Далі дитину відправляємо на карантин або в медичний заклад, залежно від її самопочуття.

Одна з проблем, що хвилює батьків школярів, – це обмеження їхнього доступу до школи.

Деякі батьки вже галасують: а як же дітям допомогти перевзутися? Ця проблема існує завжди. Є батьки з розряду «я же мать», яким треба провести дитину особисто до класу за ручку, а потім зустріти. Це масове явище: бувало, що вони стояли по 50 осіб в холі й очікували годину, поки закінчиться навчання.

Але я сподіваюся на розуміння батьків, що вони нормально сприймуть ситуацію, коли ми дитину зустрічаємо на ґанку школи.

Попри деякі суперечливі моменти в рекомендаціях від Міносвіти та МОЗ, директорка школи №25 сподівається вчасно підготуватися до нового навчального року. Проте дещо залежить не від неї.

– Чи ми встигнемо, залежить від того, чи будемо ми забезпечені засобами захисту і чи прибудуть до нас безконтактні термометри.

Діліться в коментарях або приватних повідомленнях власним досвідом — найцікавіше ми опублікуємо тут та у професійній спільноті освітян в ФБ 

 

Більше історій директорів читайте в публікації онлайн-журналу Svoi.City, яку створено  в рамках DECIDE, що впроваджується ГО DOCCU та PH Zurich. 

 

#madewithswitzerland

Одеська область

2 377 191 – населення ТГ
91 – кількість ТГ
121 – загальна кількість шкіл в ТГ
2946 – кількість вчителів
27 852 – загальна кількість учнів
12 – кількість опорних шкіл в ТГ
21 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
5658 – кількість учнів в опорних школах та їх філіях