Назад до школи. Досвід кантону Цюріх
Д-р Іріс Хенселер Штірерлін, керівник групи стратегічних експертів проєкту
DECIDE в Цюріхському педагогічному університеті (Швейцарія).
У Швейцарії новий навчальний рік у більшості регіонів почався 10 серпня. У нашій країні відновлення роботи шкіл та університетів було дуже гострим питанням і широко обговорюється в суспільстві. Традиційно всю відповідальність за роботу шкіл покладено на кантони (регіони). Наразі саме вони вирішують, які організаційні заходи вжити, щоб учні змогли відновити навчання. У початкових школах (І-ІІІ курс) масок поки не планується, але в гімназіях вони є обов'язковими, оскільки учні не завжди зможуть дотримуватися дистанції у 1,5 м.
Загальне правило для всіх – дотримуватись Загальних правил.
А вони у кожному Кантоні дещо відрізняються. Адже саме Кантони відповідають за організацію освітнього процесу, за безпеку учнів, учителів та усіх його мешканців. Представляємо рекомендації, які сформульовані для усіх шкіл кантону Цюріх:
https://www.zh.ch/de/gesundheit/coronavirus/informationen-rund-um-schulen-kitas-heime.html
Загальні правила гігієни, рекомендовані всім особам, які перебувають в шкільному приміщенні:
У приміщеннях, які масово відвідують діти (вхід до школи, їдальня, бібліотека, спортивний та актова зали), розміщуються «гігієнічні станції» – вмивальні з рідкими мильними дозаторами та одноразовими рушниками*.
*На думку експертів, можна уникнути використання дезінфікуючих засобів. Учні миють руки милом; звичайні рідкі мила і миючі засоби цілком достатньо.
Поверхні та обладнання оброблюються антисептиками кілька разів на день.
Усі приміщення та кімнати, які відвідують учні, регулярно і тривало провітрюються (принаймні після кожного уроку)
Дорослі, які безпосередньо не залучені до шкільної діяльності (у тому числі й батьки), мають уникати відвідування школи.
Учні не діляться їжею або напоями!
Дезінфікуючі засоби для рук можуть бути використані в кабінеті для вчителів або в приміщеннях, де здійснюється обробка поверхонь та предметів і де неможливо вимити руки відразу після цього.
Учні, особливо в молодших класах, повинні зберегти можливість поводитись природньо активно і рухатися якомога більше в класі або на дитячому майданчику. Відповідно, носіння масок у початковій школі не є виправданим і рекомендованим заходом.
Мінімальної рекомендованої відстані міх учнями у початкових класах НЕМАЄ!
Для усіх інших учнів рекомендована відстань становить 1,5 метри. Якщо ця вимога не може бути виконана через територіальні умови організації навчання, керівництво закладу освіти має докласти зусиль для забезпечення максимально можливої відстані між учнями.
При виконанні проєктних, лабораторних або інших групових навчальних робіт учні мають вдягати маски. Також маску потрібно носити поза уроками в шкільному будинку.
У разі використання громадського транспорту для підвезення учнів до закладу освіти (у т.ч. шкільних автобусів), носіння масок рекомендовано на весь час перебування у транспорті. Відповідальність за носіння маски під час дороги до школи покладається на батьків або законних опікунів дитини.
Особи, які не можуть носити маску з медичних причин або інших порушень, звільняються від зобов’язання носити маску.
Це положення застосовується з початку 2020/21 навчального року. Учні приносять ВЛАСНІ гігієнічні маски, які вони обробляють відповідно до рекомендацій Федерального офісу громадського здоров’я Швейцарії
https://www.bag.admin.ch/bag/en/home.html
А для школярів Міністерство громадського здоров’я опублікувало цікаве відео:
https://www.youtube.com/watch?v=0iu5HamseAE&feature=youtu.be
Діліться в коментарях або приватних повідомленнях власним досвідом — найцікавіше ми опублікуємо тут та у професійній спільноті освітян в ФБ
Більше історій та блогів читайте в публікаціях нашого онлайн-ресурсу Освіта.Коментують експерти, який створено в рамках DECIDE, що впроваджується ГО DOCCU та PH Zurich за підтримки Швейцарії.
#madewithswitzerland