Закладам освіти загрожує масове закриття через порушення правил протипожежної безпеки


Закладам освіти загрожує масове закриття через порушення правил протипожежної безпеки

Минув майже рік з трагічних подій внаслідок пожежі в одеському коледжі, який актуалізував питання забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти.


Статистика вражає: у понад 80% закладів освіти України, у яких пройшли перевірки стану протипожежної безпеки, виявлено суттєві порушення. Зокрема, 917 позовних заяв на призупинення експлуатації закладів освіти вже направлено до адміністративного суду. Це, у свою чергу, може призвести до закриття закладів освіти – шкіл, дитячих садочків, – або призупинення їх діяльності вже у поточному навчальному році.

 

В умовах адаптивного карантину та боротьби з COVID-19 просто неприпустимо допустити закриття закладів освіти!


Засновники та керівники закладів освіти свідомі того, що протипожежна безпека вкрай важлива, і докладають максимум зусиль для їх дотримання. Однак вирішення цього питання в повній мірі потребує значних коштів – десятки мільйонів гривень! Таких коштів в громадах просто немає.


Проблема з протипожежної безпеки у закладах освіти (крім новобудов) сьогодні набула масового критичного характеру, оскільки більшість з них були збудовані ще у 60-х роках минулого століття. З початком реформи децентралізації ці заклади із зношеними спорудами були передані від районної влади на баланс територіальних громад, які наразі витрачають значні кошти на їх розвиток та утримання.


Забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти є національною проблемою (!), а не проблемою одного закладу чи громади, тому і вирішуватися має на державному рівні!


Сьогодні нагальним є:

по-перше, передбачити у Державному бюджеті 2021 окрему субвенцію (або державну програму) з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти;

по-друге, налагодити міжвідомчу співпрацю між органами управління освітою, службою із надзвичайних ситуацій та інших владних структур та установ (як на центральному, так і на місцевому рівнях). Що принципово – така співпраця має бути націлена на допомогу закладам освіти, а не їх покарання!


Лише разом ми зможемо подолати всі ці труднощі та створити максимально безпечні умови для наших дітей та працівників закладів освіти!

Одеська область

2 377 191 – населення ТГ
91 – кількість ТГ
121 – загальна кількість шкіл в ТГ
2946 – кількість вчителів
27 852 – загальна кількість учнів
12 – кількість опорних шкіл в ТГ
21 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
5658 – кількість учнів в опорних школах та їх філіях